Kurier DPD

Nie da się ukryć, że DPD należy do jednego z najczęściej wybieranych przewoźników. To przedsiębiorstwo spedycyjne z siedzibą w Aschaffenburg cieszy się globalnym zasięgiem. DPD Polska ma ponad 50 oddziałów zlokalizowanych na terenie Polski, a także jest częścią jednej z największych drogowych sieci logistycznych w całej Europie.

W czerwcu 2019 r. międzynarodowa firma badawczo-technologiczna Gemius opublikowała raport "E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”, który analizuje zwyczaje i preferencje zakupowe polskich internautów w sieci.

Badanie dotyczyło m.in. postrzegania firm kurierskich przez polskich e-konsumentów. Z raportu wynika, że w 2018 r. DPD Polska była najczęściej wybieraną firmą kurierską w Polsce, a zainteresowanie jej usługami wzrosło o 3 p.p. w porównaniu do roku 2017.


Paczkomaty InPost

InPost jest największym, niezależnym operatorem logistycznym. Świadczy nowoczesne usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

Obecnie InPost skupia się na działalności e-commerce, w szczególności obsłudze logistycznej paczkomatów i usługach kurierskich dla klientów sklepów internetowych. Nadrzędnym celem InPost jest dalsze umacnianie pozycji rynkowej oraz optymalizację modelu biznesowego.

InPost jest operatorem logistycznym sieci paczkomatów umożliwiających całodobowo samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek, w wybranej przez klienta lokalizacji. W 2018 spółka posiadała 3000 paczkomatów z 290 tys. skrytek